dilema třineckého parkoviště

V lednu jsem byl v Sillicon Valley a teď občas jezdím do své firmy v Třinci. Dva rozdílné světy. Jelikož máme studio v centru Třince (dá-li se to tak nazvat), mám u firmy vyhrazené parkovací místo. Ani v malém městě není jednoduché někdy zaparkovat, kor když je to hned u úřadu práce nebo pošty. 

 

Parkoviste_trinec

 

Co řeším, když přijedu autem? Vidím lidi, kteří projedou dva zákazy vjezdu a zaparkují si auto na našem vyhrazeném parkovišti. S rozličnými výmluvami … „Chvilička, jenom si dojdu na poštu“ nebo „Já myslel, že je to města“ apod. Já to taky někdy v Praze nebo Brně zkouším:) Ale jako majiteli mi pění krev v žilách.

Co mě ale štve, je že se občas přistihnu, jak zařídit, aby bylo parkovací místo vždy volné nebo jak potrestat ty, kteří na mém místě parkují apod….. Jak vyřešit parkování v Třinci, kde jsem jednou za 2 týdny, protože to lechtá mou majetnickou ješitnost.

Je to důležité? Není. Před 2 měsíci jsem vymýšlel, s jakým globálním byznysem zkusím dobýt americký trh, a teď odháním auta od pošty v Třinci. Se stejnou energií a množstvím času.

Jaký je závěr? Nestačí pracovat a řešit věci. Je nutné vědět, čemu má smysl věnovat energii. Otázka zda začít v ČR nebo globálně se může zdát jako úplně jiný level, ale ve svém důsledku řešíte obdobné problémy a věnujete stejné množství energie.  Ovšem zásadní rozdíl může být ve výsledcích a dopadu vaší činnosti (Třinec vs. svět).

Obecně je můj sen v byznysu neřešit věci defenzivně (tzn. věnovat se tomu, co po mě kdo chce), ale ofenzivně, tzn. sám rozhodovat, kam směřovat svou snahu a co rozvíjet. Času a produktivních let máte jenom pár, tak proč řešit, kdo parkuje na vašem stání, když můžete zkusit dobýt svět.1025 x zobrazeno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *